Translate

niedziela, 8 lutego 2015

Pączki z oszukanym nadzieniem różanymPączki jakie smażyła babcia niezapomniane   i ta konfitura różana - marzenie , nigdy nie zapomnę tego smaku . Nie mam takiej konfitury , ale wpadłam na pomysł , by do powideł śliwkowych dodać odrobinę wody różanej , no i się udało . Wyszły pyszne pączki z różą ;)
Koniecznie trzeba spróbować , tym bardziej , że to bardzo prosty i szybki sposób .Zalecam kilka dni postu przed , bo nie sposób skończyć na jednym .Miękkie masło , cukier i jajka rozcieramy mikserem na gładka puszystą masę . Drożdże rozpuszczamy w ciepłym mleku ,Wlewamy mleko do jajek i dosypujemy mąkę i szczyptę soli . Gładkie ciasto przykrywamy ściereczka i pozostawiamy do wyrośnięcia . Żeby przyspieszyć wyrastanie możemy miskę z ciastem umieścić w garnku z gorącą wodą . Po wyrośnięciu przekładamy ciasto na oprószony mąką blat i lekko rozwałkowujemy na ok 2 cm . Wykrawamy szklanką kółka . 
NADZIENIE : 1/2 słoiczka powideł śliwkowych + woda różana . 
Na krążku ciasta umieszczamy pół łyżeczki powideł i zawijamy do środa . Pączki układamy na blacie w odstępach , przykrywamy ściereczką i ponownie pozostawiamy do wyrośnięcia . 
W woku lub garnku roztapiamy ok 4 kostek smalcu . Smażymy do zrumienienia po obu stronach . Po usmażeniu studzimy na papierowym ręczniku . 
Dekorujemy LUKREM : cukier puder + sok z cytryny + odrobina wody /niekoniecznie / Z okazji Tłustego czwartku zapraszam również na : 
Brak komentarzy: